Вести Института за физику

Беседе на Институту за физику

У четвртак, 27.10.2022. године, са почетком у 12 часова, у Слушаоници 3, одржаће се беседа на тему Нобелова награда за физику 2022. године. Предавачи су проф. др Мирољуб Дугић и доц. др Момир Арсенијевић.

Посматрање помрачења Сунца

У уторак, 25.10.2022. године биће организовано посматрање делимичног помрачења Сунца.

Беседе на Институту за физику

У понедељак, 10.10.2022. године, са почетком у 18 часова, у свечаној сали ПМФ-а, одржаће се беседа на тему Теслина идеја бежичног преноса електричне енергије кроз експерименте. Предавачи су др Ненад Стевановић, ванредни професор, и Алекса Ђурђевић, сарадник на Природно-математичком факултету.

КОНКУРС ЗА УПИС НА МАСТЕР АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ

Природно-математички факултет Универзитета у Крагујевцу у прву годину мастер академских студија у школској 2021/2022 години уписаће 185 студената, од тога 94 на буџету и 91 самофинансирајући. Мастер академске студије физике уписују 10 студената на буџету и 5 самофинансирајућих.

Беседе на Институту за физику

У четвртак, 16.6.2022. године, са почетком у 11 часова, у Слушаоници 3, одржаће се беседа на тему Квазичестични опис у физици кондензоване материје. Предавач је др Милан Пантић, редовни професор Природно-математичког факултета Универзитета у Новом Саду.

CERN masterclass

18. међународни мастерклас, који организује CERN, ће бити одржан виртуелно 4. априла 2022. У мастеркласу учествује и Природно-математички факултет у Крагујевцу. Ученици се могу пријавити овде

БЕСПЛАТНА ПРИПРЕМА ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА ИЗ ФИЗИКЕ

Припремна настава ће почети 5.3.2022. и одржаваће се онлајн путем платформе Microsoft Teams, суботама од 10 до 12 часова.

Жене и девојке у науци

Др Ана Симовић добитница признања на Универзитету у Крагујевцу поводом Међународног дана жена и девојака у науци

КОНКУРС ЗА УПИС НА ДОКТОРСКЕ АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ

Природно-математички факултет Универзитета у Крагујевцу у прву годину докторских академских студија у школској 2021/2022 години уписаће 26 студената, од тога 10 на буџету и 16 самофинансирајућих. Докторске академске студије физике уписују 2 студента на буџету и 3 самофинансирајућа.

КОНКУРС ЗА УПИС НА МАСТЕР АКАДЕМСКЕ СТУДИЈЕ